5 Unexpected Superfoods to Grow in Your Eco-Friendly Kitchen Garden
Lajme

5 Superushqime të papritura që do të rriten në kopshtin tuaj të kuzhinës miqësore me mjedisin

Kultivimi i një kopshti kuzhine është një mënyrë fantastike për të shijuar prodhime të freskëta dhe të shijshme duke reduktuar gjurmën tuaj të karbonit. Por përtej të dyshuarve të zakonshëm si domatet dhe marulet, ka një botë superushqimesh të papritura që presin të zbulohen! Këto burime ushqyese jo vetëm që rriten lehtë, por gjithashtu ofrojnë një ndryshim unik në pjatat tuaja të preferuara.

Pra, hiqni rrugët e supermarketeve dhe përgatituni të korrni këto gurë të çmuar të fshehur në strehën tuaj miqësore me mjedisin:

1. Mikrogjelbërime: Këta fidanë të pasur me lëndë ushqyese kanë një grusht të fuqishëm kur bëhet fjalë për vitaminat, mineralet dhe antioksidantët. Ata janë jashtëzakonisht të gjithanshëm, duke shtuar një goditje me piper në sanduiçe, sallata dhe madje edhe smoothie. Më e mira nga të gjitha, mikrogjelbërimet mund të rriten në ambiente të mbyllura gjatë gjithë vitit në një dritare me diell, duke i bërë ato perfekte për kopshtarët urbanë me hapësirë ​​të kufizuar.

2. Amaranti me gjethe: Kjo kokërr e gjelbër e gjallë nuk është vetëm pa gluten, por gjithashtu krenohet me një profil të plotë proteinash, thelbësore për ndërtimin dhe riparimin e indeve. Amaranti me gjethe lulëzon në mot të ngrohtë dhe mund të korret disa herë gjatë gjithë sezonit të rritjes. Aroma e tij e butë e bën atë një zëvendësues të shkëlqyeshëm për spinaqin ose lakër jeshile në skuqje dhe supa.

3. Manaferrat Goji: Këto manaferra të kuqe rubin kanë fituar popullaritet për përmbajtjen e tyre mbresëlënëse antioksidante, të cilat mund të ndihmojnë në mbrojtjen kundër dëmtimit të qelizave. Bimët Goji Berry janë alpinistë tërheqës që mund të rriten në kafaze ose gardhe. Ndërsa atyre u duhet pak më shumë kohë për t'u pjekur se perimet e tjera, shpërblimi është një korrje e bollshme e manave të ëmbla, pak të tharta që mund të shijohen të freskëta, të thara ose të lëngshme.

4. Edamame: Edamame, ose kokrrat e sojës, janë një burim fantastik i proteinave dhe fibrave me bazë bimore. Bishtajat mund të zihen në avull, të zihen ose të skuqen për një rostiçeri të kënaqshme dhe të shëndetshme. Bimët Edamame janë fiksues të azotit, që do të thotë se ato pasurojnë tokën për bimë të tjera në kopshtin tuaj. Ata janë relativisht të ulët të mirëmbajtjes dhe mund të rriten në shumicën e klimave.

5. Balsami i limonit: Kjo barishte aromatike nuk është vetëm për qetësimin e çajrave! Gjethet e balsamit të limonit i shtojnë një shije të këndshme agrumesh peshkut, shpendëve dhe madje edhe ëmbëlsirave. Përveç kësaj, balsami i limonit është i njohur për vetitë e tij medicinale, duke ndihmuar potencialisht në relaksim dhe tretje. Mbillni balsam limoni në një enë që të mos përhapet në kopshtin tuaj dhe shijoni aromën dhe shijen e tij freskuese gjatë gjithë verës.

Rritja e këtyre super ushqimeve të papritura në kopshtin tuaj të kuzhinës miqësore me mjedisin është një mënyrë shpërblyese dhe e qëndrueshme për të rritur dietën tuaj me lëndë ushqyese thelbësore. Me pak planifikim dhe kujdes, ju mund të kultivoni një strehë të lulëzuar me gurë të çmuar të fshehur që do të shtojnë një prekje të jashtëzakonshme në vaktet tuaja të përditshme.